Prodej ¾ historického činžovního domu u Císařských lázní – K.Vary

Zpět  
Cena 7 600 000,- Kč
Obec Karlovy Vary a okolí
Lokalitacentrum-lázně
Energetická náročnostG
Typ transakceProdej
Vlastnictvíosobní
Stavební konstrukcesmíšená
Oknadřevěná špaletová
Elektřina230/400 V
Vodaveřejný vodovodní řad
Kanalizaceveřejná síť
Plynano
Vytápěníplynová topidla WAV
Dopravní dostupnostMHD - 50m
Občanská vybavenostv blízkém dosahu
Počet obytných místností1x byt 1+1, 1x byt 4+1, 1x komerční prostor
Počet podlaží3
Velikost parcely245 m2
Číslo zakázky D 178

Prodej dvou bytových jednotek a jedné nebytové jednotky (komerčního prostoru) v historickém činžovním domě z r. 1854 u Císařských lázní, proti evangelickému kostelu Sv. Petra Pavla v jižním cípu lázeňského území.


Předmětem nabídky je prodej ¾ budovy s příslušným podílem na společných částech domu, zastavěné ploše a přilehlém nádvoří (plocha pozemků celkem 245 m2). Zbývající ¼ domu (bytová jednotka umístěná ve 3. nadzemním podlaží) není nyní součástí prodeje.


V 1. nadzemním podlaží (přízemí) je umístěna bytová jednotka 1+1 s koupelnou a komerční prostor s kuchyňkou a WC, k němuž dále náleží mansarda v podkroví.  Prostor byl dříve využíván jako vinárna. Celková plocha přízemí činí 114 m2.


Ve 2. nadzemním podlaží (1. patře) je umístěna bytová jednotka o velikosti 4+1 s koupelnou, k níž rovněž náleží mansarda v podkroví. Celková plocha 1.p. činí 114 m2.


Celková plocha podkroví (mansardy) činí 108 m2.


Orientace hlavních prostor je jihozápadním směrem s výhledem na řeku Teplou, kostel, Císařské lázně, les a Goethovu stezku. Objekt je napojen na veřejný vodovodní řad, kanalizaci, plyn a elektřinu.


V domě se zachovala původní prostorová dispozice a řada historických řemeslných prvků (fragmenty štukové výzdoby, secesní kachlová kamna, kazetové parkety, část dlažeb, dveřní kování apod.). Budova s prvky pozdního klasicismu až raného historismu je památkově chráněna a je vhodná pro citlivou rekonstrukci s ev. dostavbou, zachovávající původní atmosféru tzv. zlatého věku Karlových Varů.


CENA:   7.600.000 Kč       (cca 280.000 EUR)