Prodej bytu 3+kk/B/arkýř/103m2 v secesním domě v centru Smíchova, Praha 5

Zpět Rezervováno
Cena 7 950 000,- Kč
Obec Praha
Lokalitacentrum Smíchova
Typ transakceProdej
PlochaUP 103 m2
Energetická náročnostE
Velikost3+kk
Podlaží3.NP
Balkonano
Sklepne
Výtahano
Stavební konstrukcecihlová
Oknadřevěná špaletová
Elektřina230/400 V
Vodaveřejný vodovodní řad
Kanalizaceveřejná síť
Plynano
Vytápěníel. akumulační kamna
Parkovánípřed domem
Dopravní dostupnostMHD, metro
Občanská vybavenostveškerá v bezprostředním dosahu
Telekomunikaceano
Číslo zakázky B 193

Prodej slunného bytu 3+kk/balkon, 2x arkýř/ o celkové užitné ploše 103m2 situovaného ve 3. podlaží krásného secesního domu s výtahem ve skvělé lokalitě kulturního a správního centra Smíchova mezi smíchovskou tržnicí a nábřežím Vltavy v Lesnické ulici.


Byt sestává z velkého obývacího pokoje s balkonem, dalšího prostorného pokoje s arkýřem a jídelny s kuchyní a druhým arkýřem. V obývacím pokoji jsou zachovány původní komínové průduchy – příprava pro krb. Oba velké pokoje jsou propojeny historickými dvoukřídlými dveřmi. Zázemí bytu je tvořeno předsíní, halou, koupelnou (vana) a samostatnou toaletou s oknem do světlíku. Obytné místnosti jsou orientovány na jih a západ s výhledem do parku, hygienické zázemí pak na severní stranu. Okna jsou dřevěná špaletová, původní podlahovou krytinou jsou dubové parkety, výška stropů 3,60 m. Vytápění je řešeno keramickými akumulačními kamny, ohřev TUV pomcí el. bojleru 120 l. Byt je v udržovaném stavu, avšak s ohledem na vyšší věk jeho obyvatel nebyl nijak zásadně rekonstruován, je proto potřebná jeho celková modernizace.


Majitelé preferují zájemce s připravenými finančními prostředky.


Technický stav domu je dobrý, objekt prošel částečnou rekonstrukcí, má novou střechu, výtah, udržovanou fasádu a čisté vnitřní prostory. V domě je zaveden plyn. Sedmipodlažní měšťanský činžovní dům vystavěný v r. 1907 si zachoval krásnou, stylově čistou secesní výzdobu. V jednotlivých podlažích jsou umístěny byty, v přízemí pak komerční prostory. Energetická náročnost budovy – PENB kat. E.


V bezprostřední blízkosti se nachází veškerá občanská vybavenost včetně tramvajových linek, metra, úřadů a kompletních nákupních možností (OC Nový Smíchov).  Přes ulici na Nám. 14.října je pěkný park, secesní tržnice se supermarketem Tesco, barokní vila Portheimka, Kostel sv. Václava, Městská knihovna a z druhé strany Lesnické ulice Dienzehoferovy sady a Smíchovská náplavka levého břehu Vltavy. V docházkové vzdálenosti je také Malostranská vodárna, Žofín, Střelecký ostrov, Kinského zahrada, Petřínské sady, Park Sacré Coeur či Bertramka.


Vzdušný, prostorný byt v krásném domě se zajímavým investičním potenciálem v atraktivní lokalitě spojující historickou i moderní Prahu.  Doporučujeme!