Dům s výjimečnou polohou a parcelou 692m2 v lázeňském centru Karlových Var

Zpět Prodáno
Cena 1,- Kč informace o ceně na vyžádání v RK
Obec Karlovy Vary a okolí
Užitná plochacca 170 m2
Lokalitacentrum lázní
Energetická náročnostG
Typ transakceProdej
Vlastnictvíosobní
Stavební konstrukcezděná
Oknadřevěná
Elektřina230/400
Vodaveřejný vodovodní řad
Kanalizaceveřejná síť
Plynano
Vytápěníplyn. kotel + WAW
Parkovánígaráž 24m2
Dopravní dostupnostMHD
Občanská vybavenostkompletní v blízkém dosahu
Zastavěná plocha143m2 (74m2 dům + 69m2 terasa)
Telekomunikaceano
Počet podlaží2 + obytné podkroví + sklep
Velikost parcely692 m2
Počet obytných místností6
Číslo zakázky D 191

Prodej historického obytného domu vystavěného v r. 1871 na špici skalního ostrohu v památkové zóně lázeňského centra Karlových Var nad kostelem Sv. Maří Magdalény mezi ulicemi Kolmá a Petřín. Z domu, vzdáleného jen 100m od Vřídla, je úžasný panoramatický výhled na celé lázeňské údolí i protější vycházkové vrchy (Diana, Jelení skok a další). Patří proto k tzv. významným referenčním bodům, tj. k výhledovým místům, která nejlépe vystihují unikátní genius loci historického jádra města a jsou důležitá pro zápis lázní na seznam chráněných památek UNESCO.


Samostatně stojící dvoupodlažní zděný objekt s obytným podkrovím a půdou je částečně podsklepen a je situován v terasovitém terénu o několika výškových úrovních. Hlavní vstup do domu vede z Petřínských schodů přes předzahrádku – plató - v úrovni 2. NP., na niž o něco výše navazuje vyhlídková terasa a dále stupňovitá zahrada. V nejvyšším místě celého pozemku je umístěna zděná garáž se vstupem/příjezdem z ul. Petřín. Druhý vstup do domu vede z úpatí Kolmé ulice k jeho spodnímu podlaží.


Budova stojí na parcele s výměrou 143 m2 (74m2 dům + 69m2 terasa), její celková užitná plocha činí cca 170 m2 a vnitřní dispozice je v současné době tvořena dvěma mezonetovými byty o velikosti 2+1 umístěnými nad sebou a dvěma dalšími místnostmi v podkroví. Dále se v domě nachází také sklep v suterénu a zcela nahoře půda. Součástí vstupní předzahrádky je zděný přístřešek pro uložení zahradního nářadí. Uliční fasáda má jihozápadní orientaci s nádherným výhledem na meandr celého lázeňského údolí od hotelu Pupp až po hotel Thermal a protější zalesněné vrchy.


Základní konstrukce domu jsou ve stavebně technickém stavu, který odpovídá stáří budovy. Dům má novou, kvalitní střešní krytinu (keramické bobrovky), původní prkenné podlahy a dřevěná, zčásti původní okna. Vytápění domu je v 1. NP zajištěno lokálními plynovými tělesy (WAW) a ohřev vody pomocí plynové karmy. Ve 2.NP je instalován plynový kotel sloužící jak pro topení, tak i ohřev TUV.


Fasáda domu je v dobrém stavu, bez zateplení. K domu patří terasovitá zahrada o výměře 525 m2 s ovocnými stromy a keři. V její horní části je umístěna dílna s garáží (přípojka elektřiny) o ploše 24m2. Objekt je napojen na veškeré inženýrské sítě (elektřina, voda, plyn, kanalizace, telefon) a v blízkém dosahu se nachází také kompletní občanská vybavenost.


Dům je v privátním vlastnictví, není zatížen žádnými právy třetích osob a donedávna byl užíván k bydlení. V současné době je však již celý uvolněn a určen k rekonstrukci. Budova samotná není pod památkovou ochranou a při dodržení regulativů předepsaných pro tuto památkovou lokalitu je možné uvažovat i o její demolici a výstavbě nového objektu v souladu s územním plánem a prostorovými limity historického jádra.


Přes blízkost rušného lázeňského centra si dům obklopený zelení zachoval svoji romantickou, intimní atmosféru a klid původních terasových zahrad „starých“ Karlových Varů.


Výsledkem rekonstrukce či nové výstavby mohou být jak zajímavé byty s dobovým šarmem, tak i komerční ubytovací kapacita typu penzion/boutique hotel, ale i krásné rodinné sídlo se zahradou na zcela výjimečném místě v samém srdci lázní. Historický obytný dům v nejexponovanější části lázeňského centra, v těsné blízkosti všech léčivých pramenů, kolonád a balneologických zařízení je jednou z mála investičních příležitostí v této lokalitě.