Pozemek KV - Olš.Vrata, Ke Golfu, 1596m2 - možno rozdělit na dvě parcely

Zpět Doporučujeme
Cena 2 990,- Kč za m2 plochy (k jednání)
Obec Karlovy Vary a okolí
LokalitaOlšová Vrata
Plocha1596m2
Typ transakceProdej
Vlastnictvíosobní
Elektřina230/400 V
Vodaveřejný vodovodní řad
Kanalizaceveřejná síť
Plynne - v části Olšová Vrata není zaveden
Dopravní dostupnostMHD
Občanská vybavenostobchod, MHD, MŠ, sportoviště - v Olšových Vratech
Druh pozemkustavební - pro bydlení
TelekomunikaceCETIN - internet (optický kabel), telefon
Číslo zakázky P 212

Prodej krásného rovinatého stavebního pozemku o výměře 1596 m2 z etapy II rezidenčního projektu „U Pilského lesa“ v sousedství CHKO Slavkovský les přímo naproti golfovému hřišti Golf Resort K. Vary. Poslední volný pozemek v této části projektu.


Pozemek je možné rozdělit na dva menší, každý se samostatnými přípojkami inženýrských sítí, souhlas stavebního úřadu i souhlas správců sítí byl vydán. S ohledem na bezprostřední blízkost golfového resortu se tak nabízí i kombinace bydlení s podnikáním (viz např. zdařilý projekt realizovaný na sousední parcele).


 


Má výbornou dostupnost do lázeňského centra a současně i možnost rychlého napojení na výpadovku Praha – KV – SRN. Výhodou je také blízkost Krušných hor a sportovních areálů Boží Dar, Klínovec a Oberwiesenthal. Po dokončení dálnice D6 lze v Karlových Varech velmi reálně očekávat výrazné zvýšení cen stavebních pozemků podobně, jako k němu dochází i v dalších městech ČR v okolí nových úseků dálniční sítě.


Pozemek je vybaven všemi inženýrskými sítěmi  - el., voda, kanalizace, veř. osvětlení, vysokorychlostní internet (optický kabel), asfalt. komunikace. Je zatravněn, má celodenní oslunění s orientací V-J-Z a umožňuje tak optimální rozložení obytných, odpočinkových a servisních prostor i splnění zpřísněných energetických parametrů pro stavbu domu.


Dle ÚP je pozemek určen pro výstavbu rodinného domu městského nebo příměstského typu (BI) s akcentem na zachování zeleně. Zastavitelnost činí 40% (z toho 20% nadzemní objekty a 20% zpevněné cesty a plochy) a minimální ozelenění pozemku je 60%.  Podmíněně přípustná je rovněž výstavba bytového domu, zařízení stravovacích, ubytovacích či zdravotních služeb, pokud nesníží komfort a pohodu bydlení v dané lokalitě. Podlažnost objektů je 2x NP plus podkroví.


V rámci financování koupě pozemku je možné za výhodných podmínek převzít zůstatek hypotéčního úvěru, který současný majitel čerpal na pořízení parcely. Zůstatek hypotéky činil k měsíci únoru 2024 1.840.000 Kč; pravidelná splátka při fixní úrokové sazbě 2,69 % činí 7.600 Kč měsíčně.


Aktuálně zde již probíhá výstavba nových rodinných domů, z nichž část je dokončena a zabydlena, část staveb je v přípravě. K přednostem místa patří mj. i velice sympatická komunita nových vlastníků všech věkových kategorií, vč. mladých rodin s dětmi.


Zdejší lokalita obklopená přírodou CHKO přímo navazuje na obytnou zástavbu Olšových Vrat (ul. Ke Golfu). Obyvatelům slouží nový obchod s potravinami, penzion, mateřská školka, MHD, tenisové kurty, volejbalové a dětské hřiště, golfový areál (v zimě i pro bežkaře) a řada cyklotras. V sousední Kolové je pro žáky 1. stupně k dispozici výborně hodnocená ZŠ rodinného typu.  Olšová Vrata, která patří k historicky nejstarším částem K.Varů (gotický kostel sv. Kateřiny z r. 1246), se stávají v posledních letech stále oblíbenější rezidenční lokalitou zejména u mladých rodin s dětmi, které tu nacházejí klid a čisté přírodní prostředí; dobře zde funguje komunitní život.


Ideální pozemek pro příjemné bydlení, spojující malebnost přírody s komfortem lázeňského města, dobrou dopravní dostupností a možností realizovat i podnikatelský záměr. Doporučujeme!


Z důvodu přestavby našeho webu není momentálně dostupná aktuální fotofokumentace k pozemku - můžete si ji však prohlédnout v inzerátu naší RK na portálu S-Reality zde https://www.sreality.cz/detail/prodej/pozemek/bydleni/karlovy-vary-olsova-vrata-ke-golfu/1985869132


CENA parcely:           4.772.040 Kč    celkem