Pozemky v nové rezidenční lokalitě - ul. Ke Golfu, KV Olšová Vrata - II. a III. etapa

Zpět Doporučujeme
Cena 1 600,- Kč za m2 plochy (od 1.569.600 Kč za parcelu)
Obec Karlovy Vary a okolí
LokalitaKV Olšová Vrata
Typ transakceProdej
Plocha981 - 1.878 m2
Vlastnictvíosobní
Elektřina230/400 V
Vodaveřejný vodovodní řad
Kanalizaceveřejná síť
Plynne - ve čtvrti Olšová Vrata není zaveden
Dopravní dostupnostMHD č. 8
Občanská vybavenostv Olšových Vratech
Druh pozemkustavební - bydlení venkovského typu
Telekomunikaceoptická síť CETIN
Číslo zakázky P 207

V návaznosti na dokončenou I. etapu projektu „U Pilského lesa“ v K. Varech-Olšových Vratech zahajujeme prodej dalších stavebních parcel v etapě II a III. Klidná a malebná přírodní lokalita v sousedství CHKO Slavkovský les je koncipována jako pokračování existující obytné zástavby v ul. Ke Golfu a je určena k výstavbě individuálních rodinných domů venkovského typu s akcentem na zachování a ochranu doprovodné zeleně. Ta je - jak napovídá samotný název projektu – tvořena vzrostlým lesem a přírodními loukami, které rámují příjemnou atmosféru místa.


Na výběr jsou parcely s výměrou od 981m2 do 1878m2; jádro nabídky tvoří parcely o velikosti 1050 – 1300 m2. Pozemky jsou rovinaté, zhruba obdélníkového tvaru, s hlavní osou orientovanou ve směru JV/SZ a s přístupovou komunikací buď ze severní, nebo z jižní strany.


V současné době probíhají práce na výstavbě inženýrských sítí obou etap  - v letošním roce to jsou terénní úpravy, veřejná kanalizační síť, hlavní vodovodní řad s přípojkami a přípravné práce pro ČEZ. V roce 2021 budou realizovány distribuční rozvody elektřiny, optické telekomunikační rozvody (CETIN),veřejné osvětlení a dokončena obslužná komunikace.


Právní služby spojené s pořízením pozemku zajišťuje renomovaná advokátní kancelář a jsou pro kupující zdarma. Kupující již také neplatí daň z nabytí nemovitosti - ta byla zrušena rozhodnutím vlády ČR ze dne 30. 4. 2020. Podrobnosti o průběhu a možných formách nákupu pozemků Vám rádi sdělíme osobně spolu s dalšími doplňujícími informacemi, které Vás budou zajímat. Interaktivní schematickou mapu s výměrami jednotlivých parcel najdete na samostatném webu www.pozemkykegolfu.cz.


Olšová Vrata, která patří k historicky nejstarším částem K.Varů (opevněný gotický kostel sv. Kateřiny byl založen v r. 1246), se stávají v posledních letech stále oblíbenější rezidenční lokalitou. Přibývá nových obyvatel ve všech věkových kategoriích, ale nejvíce mladých rodin s dětmi, které hledají klid a čisté přírodní prostředí; dobře zde funguje komunitní život s různými kulturními, sportovními i veřejně prospěšnými akcemi (více o nich včetně fotografií na http://www.olsovavrata.cz/).


„Olšovky“ jsou obklopeny čistou přírodou CHKO Slavkovský les (louky, lesy, rybníky, rašeliniště) a přitom dostupnost do centra lázní po nové nebo staré Pražské silnici je pouhých 5-10 minut jízdy autem či autobusem MHD. V centru Olšových Vrat je nový obchod s potravinami (otevřen 7 dní v týdnu), příjemný garni-penzion, péčí vyhlášená mateřská školka, MHD, tenisové kurty a pěkné dětské hřiště. V sousední Kolové je pro žáky 1. stupně k dispozici základní škola rodinného typu (výborně hodnocená dětmi i rodiči), provozující také družinu i školní autobus pro děti z okolních obcí. Blízký golfový areál slouží nejen golfistům, ale je velmi populární také mezi příznivci běžkařské bílé stopy. Lokalitu protíná také několik hojně využívaných cyklotras – frekventovaná je zejména trasa na Andělskou Horu nebo Kolovou.


Příjemné bydlení pro život mezi městem a přírodou, blízko lázeňského města a s rychlým napojením na výpadovku K.Vary - Praha. Doporučujeme!


CENA:   1.600 Kč/m2      (cca 60 EUR/m2)