Pozemky v nové rezidenční lokalitě - ul. Ke Golfu, KV Olšová Vrata - III. etapa

Zpět Sleva
Cena 2 800,- Kč zastavitel. plocha a 2.500 Kč/m2 zahrada
Obec Karlovy Vary a okolí
LokalitaKV Olšová Vrata
Plochaod 1 038 m2
Typ transakceProdej
Vlastnictvíosobní
Elektřina230/400 V
Vodaveřejný vodovodní řad
Kanalizaceveřejná síť
Plynne - ve čtvrti Olšová Vrata není zaveden
Dopravní dostupnostMHD č. 8
Občanská vybavenostv Olšových Vratech
Telekomunikaceoptická síť CETIN
Druh pozemkustavební - bydlení městské a příměstské
Číslo zakázky P 207

V návaznosti na dokončené a prodané etapy I a II projektu „U Pilského lesa“ v K. Varech-Olšových Vratech nabízíme nyní další stavební parcely v etapě III. Klidná a malebná přírodní lokalita v sousedství CHKO Slavkovský les je koncipována jako pokračování existující obytné zástavby v ul. Ke Golfu a je určena k výstavbě individuálních rodinných domů městského a příměstského typu (BI) s akcentem na zachování a ochranu doprovodné zeleně. Ta je tvořena vzrostlým lesem, přírodními loukami a rybníčky, které rámují příjemnou atmosféru místa.


Pozemky májí výbornou dostupnost do lázeňského centra a současně i možnost rychlého napojení na výpadovku Praha – KV – SRN. Výhodou je také blízkost Krušných hor a sportovních areálů Boží Dar, Klínovec a Oberwiesenthal. Po dokončení dálnice D6 lze v Karlových Varech velmi reálně očekávat výrazné zvýšení cen stavebních pozemků podobně, jako k němu dochází i v dalších městech ČR v okolí nových úseků dálniční sítě.


Na výběr jsou ještě parcely s výměrou od 1.110 m2 do 2.644 m2. Pozemky jsou rovinaté nebo mírně svažité, zhruba obdélníkového tvaru, s hlavní osou orientovanou ve směru JV/SZ.


V etapě III. jsou k datu 24.6. 2024  volné ještě tyto parcely: 32,33,34,39,45,46,47, 48 a 49. Součástí parcel č. 32, 45, 46, 47, 48 a 49 jsou dle ÚP také částečně nezastavitelné plochy, využitelné jako zahrady. Cena těchto ploch činí 2.500 Kč/m2.


Výstavba inženýrských sítí pro všechny tři etapy projektu byla dokončena a zkolaudována v r. 2022. Sítě zahrnují elektřinu, vodu, kanalizaci, veřejné osvětlení, vysokorychlostní internet (optický kabel) a asflatovou obslužnou komunikaci.


Dle ÚP jsou parcely určeny pro výstavbu RD městského nebo příměstského typu (BI) s akcentem na zachování zeleně. Celková zastavitelnost činí 40 % (z toho 20% nadzemní objekty a 20% zpevněné cesty a plochy), min. předepsané ozelenění pozemku je 60 %. Podmíněně přípustné je rovněž např. zařízení ubytovacích, zdravotních aj. služeb. Maxim. podlažnost objektů činí 2x NP plus podkroví.


Aktuálně zde již probíhá výstavba nových rodinných domů, z nichž část je dokončena a zabydlena, část staveb je v přípravě. K přednostem místa patří mj. i velice sympatická komunita nových vlastníků všech věkových kategorií, vč. mladých rodin s dětmi.


Právní služby spojené s pořízením pozemku zajišťuje renomovaná advokátní kancelář a jsou pro kupující zdarma.  Podrobnosti  Vám rádi sdělíme osobně spolu s dalšími doplňujícími informacemi, které Vás budou zajímat.


Olšová Vrata, která patří k historicky nejstarším částem K.Varů (opevněný gotický kostel sv. Kateřiny byl založen v r. 1246), se stávají v posledních letech stále oblíbenější rezidenční lokalitou. Přibývá nových obyvatel ve všech věkových kategoriích, ale nejvíce mladých rodin s dětmi, které hledají klid a čisté přírodní prostředí; dobře zde funguje komunitní život s různými kulturními, sportovními i veřejně prospěšnými akcemi (více o nich včetně fotografií na http://www.olsovavrata.cz/).


„Olšovky“ jsou obklopeny čistou přírodou CHKO Slavkovský les (louky, lesy, rybníky, rašeliniště) a přitom dostupnost do centra lázní po nové nebo staré Pražské silnici je pouhých 5-10 minut jízdy autem či autobusem MHD. V centru Olšových Vrat je nový obchod s potravinami (otevřen 7 dní v týdnu), příjemný garni-penzion, péčí vyhlášená mateřská školka, MHD, tenisové kurty a pěkné dětské hřiště. V sousední Kolové je pro žáky 1. stupně k dispozici základní škola rodinného typu (výborně hodnocená dětmi i rodiči), provozující také družinu i školní autobus pro děti z okolních obcí. Blízký golfový areál slouží nejen golfistům, ale je velmi populární také mezi příznivci běžkařské bílé stopy. Lokalitu protíná také několik hojně využívaných cyklotras – frekventovaná je zejména trasa na Andělskou Horu nebo Kolovou.


Příjemné bydlení pro život mezi městem a přírodou, blízko lázeňského města a s rychlým napojením na výpadovku K.Vary - Praha. Doporučujeme!


Z důvodu přestavby našeho webu není momentálně dostupná aktuální fotofokumentace k pozemku - můžete si ji však prohlédnout v inzerátu naší RK na portálu S-Reality zde https://www.sreality.cz/detail/prodej/pozemek/bydleni/karlovy-vary-olsova-vrata-ke-golfu/3984219740


CENA PARCEL:        2.800 Kč/m2  zastavitelné plocha


                                  2.500 Kč/m2  nezastavitelné plochy