Praktický byt 3+1/75m2, lodžie - K. Vary, Rybáře

Zpět Rezervováno
Cena 2 350 000,- Kč vč. právních služeb a provize RK
Obec Karlovy Vary a okolí
LokalitaKV Rybáře
Typ transakceProdej
Plocha75m2
Energetická náročnostG
Velikost3+1
Vlastnictvípodílové
Podlaží5.NP
BalkonLodžie
Sklepano
Výtahano
Stavební konstrukcepanel
Oknaplast
Elektřina230V
Vodavodovodní řad
Kanalizaceveřejná síť
Plynano
Vytápěnícentrální zdroj
Parkováníve dvoře
Dopravní dostupnostMHD
Občanská vybavenostveškerá v bezprostředním dosahu
Telekomunikaceano
Číslo zakázky B 216

Prodej příjemného praktického bytu 3+1/75 m3/Lodžie,  situovaného v 5. p. činžovního domu s výtahem v K.Varech – Rybářích, v blízkosti městského centra K.Varů, řeky Ohře a veškeré občanské infrastruktury.


Bytová jednotka má přehlednou dispozici, sestává z prostorné haly, tří pokojů, kuchyně, samostatné toalety a koupelny. Většina místností je přístupná z centrální vstupní haly, jeden pokoj z kuchyně. Součástí bytu je také lodžie a v suterénu je k dispozici zděný sklep.  Dva největší pokoje (jeden se zasklenou lodžií) mají výhled na slunný jihozápad - řeku Ohři a tuhnický les, kuchyň a třetí pokoj jsou orientovány na severovýchod do Sokolovské ulice. Na každém podlaží jsou umístěny pouze dva byty.


Byt má plastová okna, nové interiérové dveře do všech místností a ve všech pokojích jsou položeny kvalitní dubové parkety, udržované ve velmi dobrém stavu. Koupelna se sprchovým koutem má připojení pro pračku. Kuchyně je vybavena kuchyňskou linkou se samostatně stojícím kombinovaným sporákem Amica a digestoří. Součástí vstupní haly jsou starší vestavěné skříně.


Byt je napojen na systém centrálního vytápění a ohřevu teplé vody; pro vaření lze využívat elektřinu nebo plyn.


Platby do domovních fondů (fond oprav a zálohy na vodu, vytápění, odvoz odpadu, společné prostory, pojištění domu atp.) za dvě osoby činí 4.570 Kč/měs. Platby za elektřinu dle individuálních zvyklostí a spotřeby cca 800 Kč/měs.


Činžovní dům vystavěný v 60. letech minulého století, je velmi klidný, obývaný převážně starousedlíky.  Je vybaven dvěma vstupy – hlavním z ul. Sokolovské a zadním vstupem přes vnitroblok ze Šmeralovy ulice. Dům je zodpovědně spravován, průběžně se řeší údržba a běžné i větší opravy.  Má nová plastová okna, prošel renovací chodeb a výtahu a rozšířením kamerového systém ve dvorním traktu domu.  Aktuálně jsou na podzim 2023 - jaro 2024 naplánovány další investiční akce, zejména zateplení fasády a oprava střechy, rekonstrukce rozvodů a čistění výtahových šachet. K těmto účelům je ve fondu oprav připravena částka ve výši 6,5 mil. Kč. Do rozpočtu domu plyne také část zisku z pronájmu nebytových prostor v domě.


Dům je zatím v podílovém spoluvlastnictví všech vlastníků domu, dokumentace ke zrušení podílového vlastnictví a k vymezení jednotek („Dohoda o vypořádání podílového spoluvlastnictví …“) je však již podepsána a připravena k zápisu do katastru nemovitostí – čeká se ještě na rozhodnutí opatrovnického soudu k jednomu z bytů (předpoklad - do konce února 2024).


Dispozičně dobře řešený byt je po technické stránce zcela v pořádku, po vymalování a drobných úpravách ihned k užívání – pro vlastní bydlení nebo jako zajímavý investiční byt k pronájmu.


V pěším dosahu domu se nachází veškerá občanská vybavenost, vč. obchodů, úřadů, škol, MHD, zdravotnických zařízení, restaurací, vycházkové trasy a cyklotrasy u řeky Ohře, sportovišť i vodáckého klubu.


Další sportovní vyžití nabízejí blízké lyžařské, cyklistické a turistické areály na Božm Daru, Klínovci nebo v Oberwiesenthalu (sjezdovky, běžkařskou magistrálu, kite-boarding terény, sáňkařské dráhy, horské turistické trasy, trial park, ap.). Vše v max. půhodinové dojezdové vzdálenosti - vrchol Klínovce je nyní navíc dostupný přímo z Jáchymova novou expresní sedačkovou lanovkou, která patří k nejmodernějším v Evropě.


Pozn.:


Z důvodu přestavby našeho webu není momentálně dostupná fotofokumentace bytu - můžete si ji však prohlédnout v inzerátu naší RK na portálu S-Reality.


Děkujeme za pochopení.


RK SPAREALITY