Staveb. pozemek v CHKO Horní Dražov – 2 305 m2

Zpět Doporučujeme
Cena 1 200,- Kč za m2 (vč. provize a právních služeb)
Obec Karlovy Vary a okolí
LokalitaDražov - centrum
Typ transakceProdej
Plocha2 305m2
Vlastnictvíosobní
Elektřinaano, na hranici pozemku - v realizaci ze strany ČEZ
Vodaano, nová přípojka z veřejného vodovod. řadu
Kanalizaceano, veřejný řad v komunikaci podél pozemku
Plynne
Dopravní dostupnostautobus. linka 6x denně
Druh pozemkupro bydlení
Číslo zakázky P 210

Prodej velmi pěkného stavebního pozemku o výměře 2.305m2  v obci Stanovice-Horní Dražov v čistém přírodním prostředí CHKO Slavkovský les, 3 km od Stanovické přehrady a 13 km od K.Varů. V obraz. příloze označen jako část A. Část B je prodána.


Pozemek je situován na mírném jihozápadním svahu, má celodenní oslunění a nádherný výhled do volné krajiny. Navazuje na stávající zástavbu – další rodinné domy a kapli Sv. Víta.  Dle územního plánu je pozemek vhodný pro výstavbu 1 – 2 individuálních rodinných domů venkovského typu s chovatelským a pěstitelským zázemím a možností farmaření (např. eko-farma) nebo rekreačního využití (ubytovací služby menšího rozsahu). Povolená podlažnost – 2x nadzemní podlaží plus obytné podkroví.


Vstup na pozemek je z nové klidové asfaltové obecní komunikace při dolní hranici pozemku; v ní je také veden nový kanalizační řad.  V dolní části pozemku je umístěna také nová přípojka elektřiny.


V jarních měsících  2023 byla nákladem 100 tis. Kč vybudována rovněž nová přípojka vody z veřejného vododovního řadu. Kromě vody z obecního vodovodu je zde možné zřídit i vlastní studnu (vody je v lokalitě dostatek) a s výhodou instalovat také fotovoltaiku (viz celodenní oslunění). Porost pozemku je travnatý.


V současné době je v Dražově evidováno zhruba 60 rodinných domů – původních, nových i rekreačních. Má dobré autobusové spojení jak s centrem Stanovic (2 km - základní občanská vybavenost), tak i s kompletním zázemím lázeňského krajského města (pravidelný spoj 6x denně).


Historie obce sahá až do 16. st. - Dražov byl bohatou obcí s několika mlýny, pilami, hostinci, zemědělskými usedlostmi, celnicí a celkem 118 domy;  původně náležel do bečovského panství.


Vzhledem ke své jedinečnosti se zdejší přírodní rámec bez průmyslových či dopravních zátěží s přidanou hodnotou v podobě sítě turistických tras, cyklotras, rybníků, bio- a koňských farem, přehrady, několika golfových hřišť, zámku Bečov a blízkosti K.Varů  stává stále žádanějším místem pro bydlení. V důsledku dopadů pandemie byla však většina pěkných stavebních pozemků zde v posledních měsících rozprodána. Přímo v Dražově aktuálně žádné další volné stavební parcely již ke koupi nejsou. Doporučujeme prohlídku.


Cena:                    1.200 Kč/m2