Staveb. pozemky Horní Dražov – 4 655 m2 pro vlastní bydlení nebo developer. projekt

Zpět Doporučujeme
Cena 590,- Kč za celek nebo 690 Kč/m2 za část A nebo B
Obec Karlovy Vary a okolí
Lokalitacentrum obce
Typ transakceProdej
Plocha4 655m2
Vlastnictvíosobní
Elektřinana hranici pozemku
Vodaveřejný vodovodní řad 30m nad pozemkem
Kanalizaceveřejná síť na hranici pozemku
Plynne
Dopravní dostupnostautobus. linka 6x denně
Druh pozemkupro bydlení
Číslo zakázky P 210

 


Ve výhradním zastoupení nabízíme k prodeji soubor stavebních pozemků k výstavbě rodinných domů o celkové výměře 4 655m2 v Horním Dražově. Malebná lokalita v centru obce, v čistém přírodním prostředí CHKO Slavkovský les 3km od Stanovické přehrady a 14 km od centra K.Varů.


LOKALITA A ÚZEMNÍ PLÁN


Pozemky přímo navazují na střed obce (rodinné domy, Kaple Sv. Víta) a jsou situovány ve výšce 625m n.m. na mírném jihozápadním svahu s celodenním osluněním a krásným výhledem do luk a vrchů Tepelské vrchoviny.  Na opačné straně navazují na rozsáhlé louky, na nichž platný územní plán již nepovoluje další výstavbu. Aktuálním územním plánem jsou pozemky určeny pro bydlení v rodinných domech venkovského typu, s možným doplněním o drobnou řemeslnou výrobu, farmaření nebo ubytovací služby menšího rozsahu.


INŽENÝRSKÉ SÍTĚ


Komunikace: Vstup na parcely je z kompletně zrekonstruované klidné obecní komunikace při spodní hranici pozemků, která obsluhuje také místní část Dolní Dražov, kde je ukončena. Ve vzdálenosti cca 400 m od západní hranice pozemků se nachází hlavní příjezdová silnice od Karlových Varů a Stanovic. Elektřina: Přípojku elektřiny lze zřídit ze sloupu el. distribuční sítě s trafostanicí umístěného při obslužné komunikaci cca 20m od dolní hranice pozemků. Kanalizace: Nově vybudovaná veřejná síť (2018) uložená přímo v obslužné komunikaci na dolní hranici pozemků. Voda:  Veřejný vodovodní řad (2013) ve vzdálenosti cca 30m nad horní hranicí pozemků. Zdroj vody je navíc možno řešit také vlastním studničním vrtem – vody je v lokalitě dostatek.


VARIANTY PRODEJE


Soubor parcel se skládá z části A (výměra 2 327m2) a části B (výměra 2 328m2). Koupit je možné buď samostatně část A nebo část B, anebo obě části společně. Při prodeji obou částí najednou činí cena 590 Kč/m2 plochy; při prodeji pouze jedné z uvedených částí činí cena 690 Kč/m2.


Pozemky lze využít jak pro individuální výstavbu rodinného domu či několika domů v případě vícegeneračního bydlení, tak i pro kombinaci bydlení s podnikatelským záměrem, např. farmařením (eko-farma, farma se zážitkovou rekreací apod.) řemeslnou činností nebo jiným drobným podnikáním.  Celková výměra pozemků však umožňuje také realizaci rezidenčního developerského záměru – pro tento účel byl již zpracován geodetický plán rozdělení území na 4 samostatné stavební parcely s výměrami od 1 027 do 1 109m2 v několika variantách.


Dražov je malebná víska 3 km od Stanovic, v nichž je k dispozici také základní občanská vybavenost (obchod, pošta, obecní úřad, farní kostel). Přímá autobusová linka Dražov – K.Vary jezdí 6x denně, cesta autem do centra K.Varů trvá 20 minut. Historie této kdysi bohaté obce s několika mlýny, statky, pilami, hostinci, kostelem a celnicí sahá až do 16 st. Zdejší lesy jsou vyhlášeným houbařským rájem, terén je oblíbeným cílem turistů i cykloturistů, dva rybníky ke koupání na dražovském potoce. V okolí je možné navštívit dvě golfová hřiště nebo absolvovat hippoterapii na koňském ranči. Atraktivní poloha obce ve slunném údolí mezi zalesněnými vrchy - krásné místo a pozemky za příznivou cenu pro zdravý život v čistém přírodním prostředí nebo jako zajímavá investiční příležitost. DOPORUČUJEME!


Cena:                                690 Kč/m2          za samostatnou část A nebo B


                                          590 Kč/m2         celý soubor pozemků najednou