ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ

Česká republika s více než třiceti lázeňskými středisky a několikasetletou tradicí lázeňské léčby je právem považována za lázeňskou velmoc díky mimořádnému bohatství svých přírodních léčivých zdrojů - minerálních vod, peloidů, plynů a klimatu.

Stovky teplých i studených minerálních pramenů vyvěrajících v západočeském regionu, naleziště léčivé rašeliny a vývěry léčivých plynů daly vzniknout pozoruhodné koncentraci lázeňských míst na relativně malém území, které má podobu pomyslného trojúhelníku při hranicích ČR s Bavorskem. Součástí tohoto trojúhelníku jsou Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy lázně a dále Lázně Jáchymov, Lázně Kynžvart a Konstantinovy Lázně. Tato střediska si získala mezinárodní uznání při léčbě chronických onemocnění srdce a oběhového systému, nemocí pohybového a trávicího aparátu a nemocí ženských, včetně neplodnosti. Kromě toho jsou všechna tato střediska velice úspěšná rovněž při léčbě poúrazových a pooperačních stavů. Čistá příroda a léčivé zdroje zde navracejí zdraví, energii, vitalitu a duševní pohodu.

Tyto perly evropského lázeňství jsou vyhledávaným místem odpočinku nejen díky léčivým účinkům svých přírodních zdrojů, balneologické tradici a vysoké úrovni doplňkových wellness a beauty služeb, ale také pro svůj svébytný architektonický ráz, typickou lázeňskou atmosféru i ojedinělou historii míst, v minulosti často označovaných za aristokratický salon i sanatorium Evropy.

K podpoře a zachování tohoto unikátního přírodního a historického bohatství také budoucím generacím uskutečňují proto Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně ve spolupráci s dalšími proslulými evropskými lázeňskými středisky (německým Baden-Badenem, italským Montecatini Terme, francouzským Vichy, belgickým Spa a anglickými lázněmi Bath) v současné době intenzivní kroky potřebné k jejich společnému zápisu do Seznamu světového dědictví UNESCO. Lídrem projektu s pracovním názvem „The Great Spas of Europe“ jsou Karlovy Vary.

Více informací k lázeňské léčbě → www.medispa.cz