Pozemek KV - Olšová Vrata, ul. Ke Golfu - za zvýhodněnou cenu

Zpět Sleva
Cena 2 490,- Kč za m2 plochy
Obec Karlovy Vary a okolí
LokalitaOlšová Vrata
Plocha1596m2
Typ transakceProdej
Vlastnictvíosobní
Elektřina230/400 V
Vodaveřejný vodovodní řad
Kanalizaceveřejná síť
Plynne - v části Olšová Vrata není zaveden
Dopravní dostupnostMHD
Občanská vybavenostobchod, MHD, MŠ, sportoviště - v Olšových Vratech
Druh pozemkustavební - pro bydlení
TelekomunikaceCETIN - internet (optický kabel), telefon
Číslo zakázky P 212

Prodej krásného rovinatého stavebního pozemku o výměře 1596 m2 z etapy II rezidenčního projektu „U Pilského lesa“ v sousedství CHKO Slavkovský les přímo naproti golfovému hřišti Golf Resort K. Vary. Jeden ze dvou posledních pozemků v této části projektu.


Pozemek je vybaven všemi inženýrskými sítěmi  - el., voda, kanalizace, veř. osvětlení, vysokorychlostní internet (optický kabel), asfalt. komunikace. Je zatravněn, má celodenní oslunění s orientací V-J-Z a optimální podmínky pro stavbu nízkoenergetického nebo pasivního domu.


Dle ÚP je pozemek určen pro výstavbu rodinného domu venkovského typu (BV) s akcentem na zachování zeleně. Zastavitelnost činí 40% (z toho 20% nadzemní objekty a 20% zpevněné plochy, bazény, apod.) a minimální ozelenění pozemku je 60%. Dále zde ÚP povoluje také stavbu rekreačního domu /chalupy, zařízení maloobchodu, stravování nebo drobné výroby a služeb. Podmíněně přípustná je rovněž výstavba bytového domu až do 5-ti bytových jednotek. Podlažnost objektů je 2x NP plus podkroví.


Velkorysá výměra umožňuje dle regulativů ÚP zastavět z celkové plochy 1596m2 až 638m2, takže pozemek lze využít nejen pro pořízení rodinného bydlení (i vícegeneračního), ale stejně tak – s ohledem na bezprostřední blízkost golfového resortu – i pro kombinaci bydlení a podnikání, případně také pro výstavbu bytového domu. Inspirací pro kombinaci záměrů může být např. zdařilý projekt realizovaný na sousední parcele.


Zdejší lokalita obklopená přírodou CHKO přímo navazuje na obytnou zástavbu Olšových Vrat (ul. Ke Golfu). Obyvatelům slouží nový obchod s potravinami, penzion, mateřská školka, MHD, tenisové kurty, volejbalové a dětské hřiště, golfový areál (v zimě i pro bežkaře) a řada cyklotras. V sousední Kolové je pro žáky 1. stupně k dispozici výborně hodnocená ZŠ rodinného typu.  Olšová Vrata, která patří k historicky nejstarším částem K.Varů (gotický kostel sv. Kateřiny z r. 1246), se stávají v posledních letech stále oblíbenější rezidenční lokalitou zejména u mladých rodin s dětmi, které tu nacházejí klid a čisté přírodní prostředí; dobře zde funguje komunitní život (více na http://www.olsovavrata.cz/).


Ideální pozemek pro příjemné bydlení, spojující malebnost přírody s komfortem lázeňského města. Doporučujeme!


CENA za m2:             2.490 Kč/m2  


CENA parcely:           3.974.040 Kč    celkem


Další informace vč. mapových podkladů viz náš inzerát na https://www.sreality.cz/detail/prodej/pozemek/bydleni/karlovy-vary-olsova-vrata-ke-golfu.